Başarı Hikayelerimiz

Mixerarts.com / Özel Yazılım Çözümleri

Mixer’in faaliyetleri ve sektördeki konumuyla ilgili bilgi verebilir misiniz?

Mixer, çağdaş sanatın yükselen isimleri için en tercih edilen sanat platformu olma amacında; modern sanat mekânı algısına meydan okuyarak, yüksek kaliteli ve herkesin ulaşabileceği eserler sunmayı, İstanbul’daki bağımsız sanat girişimleri ile ticari amaçlı galeriler arasındaki boşluğu doldurmayı ve Türkiye’nin yükselen yeteneklerini keşfetmeyi amaçlayan bir sanat alanı. Hem Tophane’deki galeri alanında hem de online olarak herkesin ulaşabileceği bir şekilde varlığını sürdürmeyi amaçlayan bir sanat platformu diyebiliriz.

GT Bilişim ile iş ortaklığı şirketiniz için ne ifade ediyor ?

GT Bilişim ile çalışmak size her ihtiyaç duyduğunuzda cevap verebilecek, karşılaştığınız problemlere hızlıca çözümler üretebilecek bir ekibe sahip olmak demek. Proje gelişim sürecinde aklımıza takılan birçok konuda bize destek oldular ve olumlu yönlendirmelerde bulunarak projenin hayal ettiğimizden daha iyi bir yere gelmesini sağladılar.

Projenin gelişimi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Sanat takipçilerinin Mixer’in etkinliklerinden ve sergi açılışlarından haberdar olabileceği bir internet sitesi oluşturmak, aynı zamanda Mixer Açık Depo’da sergilenen ve satılan eserlere insanların zaman ve mekandan bağımsız olarak ulaşabileceği online bir platform kurmak istiyorduk. Şu an 100’den fazla sanatçıyı ve 500’den fazla eseri barındıran, süreli sergilerimizle ilgili değerlendirmelerin ve sanatçı röportajlarının bulunduğu, bu alandaki en kapsamlı sitelerden birine sahibiz. Site üzerinde kullanıcıya yönelik iyileştirme çalışmalarımız hala devam etmekte ve GT Bilişim’de bu konuda bize sürekli destek olmakta.

Mixer, geliştirilen proje sonunda ne tür faydalar elde etti ?

Tophane’deki mekanımıza gelme fırsatı bulamayan takipçilerimiz kataloğumuzdaki eserlerin hepsine online olarak ulaşabiliyor, beğendiklerini satın alabiliyor ve evlerine kargoyla gönderebiliyorlar. Kendilerine online bir koleksiyon oluşturarak, sevdikleriyle paylaşabiliyorlar. Sanatçılar, websitemiz üzerinde kendilerine profil oluşturabiliyor ve portfolyolarını kendi izleyici kitleleri ile de paylaşabiliyorlar. Aynı zamanda ziyaretçilerimiz, etkinlik ve sergilerimizi websitemiz üzerinden takip ederek, gelişmelerden haberdar olabiliyorlar.

Bu proje ile amaçlarınızı gerçekleştirdiniz mi ?

GT Bilişim projenin teknik altyapısı ve tasarımından işleyişine kadar geniş bir alanda bizlere destek oldu. Aynı zamanda ekip olarak çalışma motivasyonları, sorunlara yaklaşımı ve çözüm odaklı olmaları sürecin hızlı ve sağlam bir şekilde ilerlemesini sağladı. GT ekibinin konu ile ilgili deneyimi ve araştırmacı kişilikleri sayesinde proje konusunda istediğimiz noktaya gelmeyi başarabildik.

Projenin gelecek safhaları için ne tür planlarınız bulunuyor?

Projenin ikinci ayağında mixerarts.com ziyaretçilerine daha interaktif bir deneyim yaşatmak için çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Ziyaretçiler, kendi online sanat koleksiyonlarını arkadaşları ile paylaşabilecekler, sanatçıları ya da eserleri beğenebilecekler. Beğendikleri sanatçılar ya da eserler hakkında e-mail ile bilgilendirilebilecekler. Ayrıca, eser satın almak isteyen kişiler için taksit ve ödeme seçeneklerinin artması ile ilgili bir çalışma yapacağız. Aynı zamanda 2 ayda bir çıkan dergimizin websitesinde yer alması ve ziyaretçilerin etkinliklerimizi kolay takip edebilmesi için bir etkinlik takvimi oluşturulması gibi süreçler de ikinci fazda yer alıyor. Ayrıca sayfamızda yer alan blog bölümü geliştirerek, takipçi ve sanatçılarımızın da buraya içerik sağlamasını amaçlıyoruz.

GT Bilişim ile çalışmayı istemenizin sebepleri nelerdi ?

GT Bilişim ile bir referans üzerine çalışmaya başladık. Ekibin daha önceki deneyimleri, proje zaman planı ve içerik ile ilgili gerçekçi tutumları, güvenilir olmaları, müşteriyle (tüm ekibimizle) olumlu ve açık iletişimleri, konulara hızlı dönüş yaparak çözüm bulma çabaları çalışma nedenlerimiz arasında öne çıkanlar.

Son olarak eklemek istedikleriniz

Websitesi tasarımı, altyapısı ve içeriği ile büyük bir proje. GT Bilişime ek olarak bu projede biz de geniş ve güzel bir ekip ile çalıştık. Websitesinin ana hatlarını çizen Duygu Gün, kurumsal kimliğimiz ve websitemizin görsel tasarımcısı Bilun Bilman, içerik ve sitenin gelişimi konusundaki çabaları nedeniyle tüm Mixer ekibi de büyük teşekkürü hakkediyor.

l